My Site Title

Fotografia Tyczkowa

Fotografia tyczkowa jest młodą ale dynamicznie rowijającą się dziedziną fotografii w naszym kraju. Dzięki fotografii tyczkowej mamy niepowtarzalną szansę na spojrzenie na obiekty z innej perspektywy - z góry. Do tej pory fotografia dająca możliwość spojrzenia na temat z góry wiązała się z użyciem wysokiej drabiny - dość niebezpieczne, wynajęciem zwyżki ( wózek z koszem ) - rozwiązanie kosztowne i nie zawsze dostępne, różnego rodzaju sterowane zdalnie "latadła" - kłopotliwa i kosztowna - niekiedy konieczność uzyskania pozwoleń na latanie w terenie zabudowanym, latawiec - nie zawsze warunki atmosferyczne pozwalają na użycie - brak wiatru, balon na uwięzi - dość wysokie koszty gazu. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem okazuje się użycie tyczki.

Cóż to takiego tyczka fotograficzna - to nic innego jak długi monopod. Tyczka może mieć różne długości. Najczęściej stosuje się tyczki segmentowe. Segmenty długości od 1 do 1,5 metra są ze sobą połączone i tworzą długą tyczkę na końcu której umieszcza się aparat fotograficzny wraz z całym osprzętem ( zdalne sterowanie - wyzwalanie migawki - pochylenie - podgląd na żywo itp..).
Ilość segmentów (wysokość fotografowania) jest uzależniona od tematu jaki mamy fotografować. Spotyka się tyczki o długości do 12 metrów. Tyczka aluminiowa, węglowo-magnezowa, skręcana z segmentów, teleskopowa - technologia wykonania tyczki nie ma znaczenia.

Najważniejszą zaletą tyczki jest jej mobilność. Możemy ją zabrać ze sobą wszędzie tam gdzie mamy taką potrzebę. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich którzy chcą w rozsądnej cenie spojrzeć na temat z innej perspektywy - z góry.